מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > יתרונות של מיטה מתכווננת

יתרונות של מיטה מתכווננת


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

קולקציית המיטות המתכווננות של ד”ר קומפורט >

הסיבה העיקרית לפופולאריות הגוברת של מיטות מתכווננות, מובנת לכל: אנחנו, בני האדם המודרניים, עובדים קשה, לעיתים קשה מדי. רק שינה עמוקה, ארוכה ורציפה, יכולה להחזיר לנו את הכוחות, הפיזיים והנפשיים, הנדרשים להתמודדות עם שגרת החיים המאתגרת, כל בוקר מחדש. ובכן, אם גם אתם שוקלים רכישה של מיטה מתכווננת, בוודאי תרצו לדעת כיצד השימוש בה ישפיע על החיים שלכם. הרשימה שלפניכם תענה לשאלה הזאת.

להירדם בקלי קלות

קשיי ההירדמות, אשר פוקדים רבים מאיתנו, בין אם בתקופות הלחוצות ובין אם על בסיס קבוע וכרוני, מאימים עליכם פחות במיטה המתכווננת. המבנה הארגונומי של מסגרת מתכווננת, בשילוב עם מזרן איכותי, הופך את תהליך ההירדמות למהיר ונעים יותר. הסוד הוא לשחרר את הלחץ מאזור הרגליים והגב, לאפשר תנוחת הרפייה אידיאלית ואף לנטרל את תחושת כוח המשיכה (כן – כן, גם האופציה הזאת קיימת בדגמים האיכותיים).

לא רק בשביל לישון

קריאת ספר או צפייה בטלוויזיה לפני השינה: עוד פינוק “אקסטרה” (שכמובן אינו רק פינוק..) שישפר את איכות חייכם בצורה משמעותית: האפשרות לקרוא ספר או לעבור על המיילים במחשב, לצפות בטלוויזיה או לראות סרט – וכל זה בנוחות אופטימלית. ואל תשכחו – המיטה מאפשרת התאמת תנוחה אישית עבור בני הזוג באופן נפרד, כך שכל אחד נהנה מעצמאות מלא, ללא תלות ברצונות והרגלי השינה של האחר.

יתרונות מיטה מתכווננתפתרון לנחירות

נחירות של אחד מבני הזוג מהוות, במקרה הטוב, מטרד מציק, או במקרה הפחות טוב – בעיה אמתית שעלולה לפגוע באיכות החיים. זוגות רבים מחליטים לישון בחדרים נפרדים כדי להימנע מהתעוררות פתאומית באמצע הלילה בעקבות הוויברציות הקוליות של הפרטנר לשינה, המזוהות כנחירות.

לא נתעמק כאן בהשלכות השליליות של סידור השינה הלא טבעי הזה על הזוגיות עצמה, אך נציין כי ניתן להפחית משמעותית את רמת הנחירות, באמצעות שימוש במיטה מתכווננת, וזאת על ידי הרמה של משענת הראש. כך למעשה מתאפשרת זרימה טובה יותר של האוויר בדרכי הנשימה, אשר משחררת חסימות בגרון וגושים באזור הסינוסים – סיבות עיקריות להיווצרות הנחירות.

מיטה מתכווננת שומרת על הזוגיות

העובדה שאתם חולקים את החיים וגם את המיטה ממש לא מחייבת אותכם לישון פחות טוב. במיטה כל אחד והזוויות שלו ותנוחתו האישית. מיטה מתכווננת מאפשרת לכל אחד מבני הזוג להתאים את כוונון המנגנון להעדפות האישיות שלו בלי להפריע לבן או בת הזוג.

גם תזוזה של אחד מבני הזוג בזמן השינה או קימה לשירותים באמצע הלילה אינה מעירה את בן הזוג מכיוון שהמזרנים של המיטות המתכווננות נפרדים ואינם מושפעים אחד מהשני.

פתרון לנשים בהריון

מי שכבר הביאה ילדים לעולם וודאי יודעת כמה שברירית השינה במהלך ההריון. אי אפשר לשכב על הבטן, השרירים תפוסים ועייפים מלסחוב את משקל הגוף וכל התהפחות מצד לצד הופכת להיות פרויקט. כמות הכריות במיטה הולכת וגדלה מיום ליום תוך חיפוש נואש אחר הפוזה האולטימטיבית – כרית מתחת לברך, וגם לזרוע ועוד אחת לצוואר. מיטות מתכווננות מאפשרות לך להגיע לוריאציות רבות של זוויות ותנוחות כך שבוודאות תוכלי למצוא את הדרך המתאימה לך ביותר ולשפר את איכות השינה בזמן ההריון.

מיטה מתכווננת – זה קודם כל בריאות

ומה בנוגע לבעיות בריאותיים קליניות, כאבים ומחלות כרוניות? תתפלאו לשמוע, אך גם במקרים מורכבים ביותר, המיטה המתכווננת, בתנאי שינה איכותית, מסוגלת לסייע – הן במניעה והן בריפוי ובשיקום.

הפחתה או אף הפסקה של כאבי גב: כאבי גב נוצרים בעקבות הלחץ אשר מופעל על אזור הגב התחתון, צוואר ו/או עמוד השדרה. באמצעות שינוי התנוחה וחלוקה יותר סימטרית של משקל הגוף בשכיבה על גבי מיטה מתכווננת אורטופדית, ניתן למנוע היווצרות הלחצים על האזורים הרגישים. הרמת הרגליים, למשל, מפחיתה את המתח בגב התחתון, ולפעמים השילוב בין הזוויות של פלג הגוף העליון והתחתון הוא זה שיחולל את השינוי ויהפוך את המיטה המתכווננת לפתרון ממשי עבור בעיות גב שונות.

כאשר הכאב נובע מחוליות בעמוד השדרה אשר נשחקו במהלך השנים בשל אובדן הנוזלים, ניתן להשתמש באפשרויות המתקדמות של הדגמים המובחרים: תמיכה וקיבוע באזור המותן ותנוחה ללא לחצים, בה הגוף לא חווה כוח הכבידה.

סיבה נוספת להופעה של כאבי גב (וכמובן גם כאבי הראש) הינה התנוחה הלא סימטרית של הצוואר במהלך השינה. כדי לוודא שהצוואר מונח באופן נכון, יש להרים את משענת הראש של המסגרת המתכווננת ולהתאים לגובה המומלץ.

הפחתה בבצקות ונפיחות ברגליים: בעיות הצטברות הנוזלים בוורידים ובתאי רקמות הרגליים נגרמות מסיבות רבות – מעמידה ממושכת על הרגליים במהלך היום ועד לשלל בעיות בריאותיות המצריכות טיפול רפואי. מיטה מתכווננת עשויה לתמוך בטיפול בבעיה, באמצעות הזרמת הדם לאזור הרגליים בתנוחה של רגליים מוגבהות ומניעת הלחץ על המפרקים. כמו כן, בשל המבנה הארגונומי של המסגרת המתכווננת, ניתן לעלות על המיטה או לרדת ממנה ללא הפעלת הלחץ המיותר על הרגליים ועל הגב.

צרבות ונוזלים חומציים: חומציות בקיבה וצרבות מעיקות הן צרת רבים וביכולתן לפגוע באיכות החיים באופן משמעותי. שינוי פשוט של תנוחה במהלך השינה עשוי להקל על האנשים שסובלים מריפלוקס באופן משמעותי ואף לפתור את הבעיה לחלוטין. הרמת החלק העליון של הגוף יוצרת זווית אשר מונעת ממיצי הקיבה לצאת ממנה ולהיכנס לוושת ותופעות הלוואי הלא נעימות פשוט נעלמות.

דלקות פרקים: אפשר להקל על הסבל של האנשים אשר סובלים מארטריטיס ודקלות פרקים מסוגים שונים ולהפחית את כאבי המפרקים על ידי מציאת התנוחה שתוריד מהם את הלחץ, תשפר את ההרגשה הכללית ותספק שינה שלווה ועמוקה.

אסטמה ואלרגיות: הרמת הפלג העליון של הגוף במהלך הלילה תומכת בניקוז הנוזלים ולחה אשר נוצרים מתהליכים של אלרגיה או צינון ומונעת מהם להיכנס לדרכי הנשימה ולשמור על מעברי האוויר של דרכי הנשימה פתוחים ונקיים. באופן זה חל שיפור משמעותי באיכות השינה של הסובלים מאלרגיות וגם הפחתה ניכרת בהתפרצויות התקפי האסטמה במקרים רבים.

 

‪ ‪