מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > מזרן אורטופדי זוגי > מבנה המזרן, כאבי הגב ואיכות השינה

מבנה המזרן, כאבי הגב ואיכות השינה


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

השפעת מבנה המזרן על איכות השינה ועל הפחתת כאבי הגב – סקירת מחקרים והמלצות מומחים.

קטלוג המזרנים האורטופדיים של ד”ר קומפורט >

מספר רב של ישראלים ואנשים בכל העולם סובלים ממצב מתמשך של שינה לא איכותית מסיבות מגוונות. כאבי גב מהווים סוגיה מרכזית אפשרית לשינה לא מספיק טובה במבוגרים. נמצאה קורלציה ישירה בין איכות המזרנים ומערכות השינה לכאבים אותם חווים האנשים המשתמשים בהם. ואילו אין מסקנות חד משמעיות לגבי הסוג המסוים והמאפיינים של המזרנים הטובים ביותר המומלצים לצורך שיפור כאבי הגב, אשר תורמים ליישור עמוד השדרה וכתוצאה מכך משפרים את איכות השינה.

בעשורים האחרונים פורסמו מספר מחקרים אשר בוחנים את הקשר בין סוג המזרן לבין חווית השינה וההשפעה על בריאות הגב. במחקרים אלה המזרנים סווגו למספר קטגוריות: רך, בעל קשיחות בינונית, קשיח או בעלי מבנה בהתאמה אישית. שינויי הטמפרטורות של המזרן גם כן נלקחו בחשבון כגורם אפשרי אשר משפיע על השינה והכאבים.

תוצאות המחקרים הראו כי מזרנים המזוהה באופן סובייקטיבי כבעלי קשיחות בינונית או מזרנים המותאמים ללקוח באופן אישי הם בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר לזכות בתואר המזרן הנוח והתומך. אין עדין מסקנות חד משמעויות לגבי הטמפרטורה האופטימלית של המזרן. מה שכן ברור זה שאין מזרן אחד שטוב לכולם. כדי להתאים את המזרן למשתמש בו, צריך קודם כל להכיר את האדם שהולך לישון עליו.מזרן ויסקו אורטופדי

מזרנים וכאבי הגב

כשהגב כואב אז הכל כואב – הליכה, ישיבה, הרמת חפצים וגם שינה. בחירת המזרן הנכון למיטה יכולה להוות תחילת הדרך למצב שבו הגב לא כואב יותר. ההמלצה לגבי סוג הפולימר והלטקס ממנו עשוי המזרן לרוב תהיה מבוססת בין היתר על סוג הכאב אותו אתם חשים.

בגדול ניתן לחלק את סוגי כאבי הגב לשלוש קטגוריות:

כאב ממקור עצבי

זהו מצב מאוד נפוץ בו הכאב נובע מהלחץ של עמוד השדרה על העצב, דבר שיכול לקרות מדפורמציה במבנה החוליות, שינויים ניווניים או מפציעה. הסימפטומים של כאב הגב ממקור עצבי יכולים לכלול גם נימול או הקרנה של כאב חד לרגל או ליד. אם זה המצב, בדרך כלל תקבלו המלצה לוותר על השכבה הרכה על גבי המזרן. לאנשים עם בעיות גב שמקורן בפגיעה עצבית יתאימו יותר המזרנים בעלי דרגת קשיחות גבוהה או בינונית. תוכלו להתאים את המזרן להעדפות האישיות שלכם בלי להתפשר על תמיכה טובה, על ידי שילוב של שכבות בדרגות קשיחות שונות. למשל שכבה עליונה בקשיחות בינונית, ושתי שכבות תחתונות קשיחות, או שתי שכבות עליונות בקשיחות בינונית ושכבה תחתונה קשיחה.

התכווצות שרירים

סיבה אחרת לכאבי הגב שאינה קשורה לפריצות דיסק או בעיות אורתופדיות אחרות הקשורות לעמוד השדרה, היא התכווצות שרירים. זהו כאב שמורגש היטב לאחר מאמץ פיזי רציני, אימון ספורטיבי אינטנסיבי מדי או בבוקר מיד לאחר ההתעוררות אם אתם ישנים על מזרן שאינו מספק לכם תמיכה טובה. אפשר בקלות להבין אם מדובר בהתכווצות שרירים באמצעות בדיקה פשוטה. אם הכאב חולף לאחר שחיממתם את השרירים על ידי ביצוע כמה תרגילים או הליכה – כנראה שזה המקרה. התכווצות שרירים לא צריכה למנוע מכם ליהנות מהשכבות הרכות של המזרן בשילוב עם שכבה תחתונה קשיחה יותר.

לחץ יתר

זו היא האפשרות השלישית של כאבי הגב ואי הנוחות אשר נגרמו על ידי מזרן קשיח מדי. אנשים הישנים על הגב יחושו את הכאב בין היתר באזור עצם הזנב. אתם גם עלולים לחוות הרגשות לא נעימות בכתפיים או במותניים אם אתם ישנים על הצד. למרבה המזל ניתן לתקן את המצב בקלות על ידי מזרן רך יותר וגם בבחירת מזרן בעל שכבת ויסקו – ספוג הזיכרון אשר יודע להתאים את עצמו לקימורי הגוף באופן אופטימלי וכך למנוע לחץ נקודתי הגורם לבעיה.

לגבי אנשים בעלי משקל גדול כדאי להוסיף הערה נוספת. אם אתם שוקלים יותר מ-90 ק”ג תזהרו ממזרן רך מדי. תתייעצו עם מומחה לגבי קשיחות המזרן עבור משקל גופכם. בכל אופן כדאי שהמזרן שלכם יכלול לא יותר משכבה אחת רכה. תמיד תוכלו להוסיף שכבת פילו טופ המתאימה להשגת רמת הקשיחות הרצויה בהמשך.

עם קצת סבלנות ועזרה של מומחי ד”ר קומפורט תוכלו ליהנות משינה עמוקה ואיכותית שגם תפטור אותכם מכאבי הגב המציקים.

מזרון ארטופדי לכאבי גב

‪ ‪