מזרון ספוג – פשוט זה לא


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

לקטלוג המזרנים של ד”ר קומפורט >

ספוג נשמע לנו כחומר פשוט, נפוץ ומוכר. ואילו תפיסה זו תשתנה מקצה לקצה ברגע שבו תרצו לרכוש מזרון ספוג לביתכם. בעוד אתם מתלבטים בין סוגי המזרנים בחנות מערכות השינה או באינטרנט, ושואלים שאלות לגבי איכותם והבדלים ביניהם, תתפלאו לגלות עולם שלם של מושגים חדשים ומרתקים על סוגי החומר והשכבות הרבות אשר מרכיבות את מזרני הספוג.

ספוגים בתעשייה נמדדים לפי הצפיפות שיוצרת בין היתר איכות גבוהה יותר ואף רמות משקל וקשיחות שונות. כאן נסקור חלק מהסוגים היותר נפוצים של ספוגים וכיצד הם משתלבים במזרונים המוכרים לנו.

ספוג צהוב SK

הספוגים הצהובים באופן כללי הם הספוגים היותר מוכרים מהריהוט הישן וממזרוני הילדות שלנו. עם זאת אין להתבלבל בין הסוגים השונים. בניגוד למה שאולי ניתן לחשוב, בין המזרונים הצהובים מסתתרת אחת האופציות האורתופדיות והאיכותיות ביותר הלא הוא ספוג ה-SK הצהוב. ספוג זה מגיע בצפיפות גבוה למדי מה שהופך אותו לספוג קשיח איכותי וכבד שמחזיק זמן רב ונשמר באיכותו הודות לקשיחותו. ספוג צהוב SK משולב במזרנים איכותיים.

ספוג כחול

הספוג הכחול זוכה לאהדה רבה בעולם המזרונים, ספות כורסאות ופרטי ריהוט נוספים. ספוג זה מוכר בקישחותו ועמידותו. הספוג הכחול בעל הצפיפות הגבוהה מעניק תמיכה טובה לגב ומוסיף קשיחות למזרן. הספוג הכחול כאמור פופולארי ביותר בין היתר בזכות עמידותו ויכולתו להחזיק שנים בלי לאבד את תכונותיו המועילות.

ספוג סגול

עם זאת, לצד הספוג הכחול עלתה קריאה לספוגים רכים יותר. ספוגים רכים נחשבים בעולם המזרונים לספוגים פחות תומכים ועל כן לא ממש מומלצים מהבחינה האורתופדית, אך האתגר שהציב הקהל ליצרני המזרונים בסופו של דבר הניב את המזרן הסגול. המזרן הסגול הוא בעל צפיפות ואיכות הדומה למזרן הכחול, אך הוא בעל מרקם ותחושה רכה ונעימה יותר שנותנת מענה לאוהבי המזרנים הרכים.

סוגי שכבות נוחות למזרני ספוג

המזרנים המתוחכמים של ימינו אינם שכבה הומוגנית של חומר אחד. רבים משלבים שכבות של פולימרים עם מערכת קפיצים. מעבר לספוגים העיקריים מהם מיוצרים מזרני הספוג האהובים עלינו, משולבים במזרן עוד סוגים של חומר וסוגי ספוגים נוספים על מנת להבטיח את הנוחות והתמיכה המושלמת. אחת השכבות החשובות היא שכבת הנוחות. שכבת הנוחות היא השכבה העליונה ביותר של המזרון שבסופו של דבר נותנת את התחושה הראשונית אותה אנו מרגישים במגע של הגוף. לשכבות נוחות שלושה שחקנים עיקריים והמוכרים ביותר: הספוג הלבן, הלטקס וספוג הזיכרון.

ספוג לבן

ספוג לבן הוא הספוג הפשוט ביותר והמוכר לנו. הספוג הלבן הוא הספוג בעל הצפיפות הנמוכה ביותר מה שהופך אותו לספוג גמיש במיוחד ונעים למגע. הוא משמש בתעשייה בין היתר גם במזרוני קפיצים על מנת למלא את החלל שבניהם ולשמור על אווריריות ותמיכה. מגע הספוג הלבן מוכר לנו מאוד על גב המזרון מעצם היותו חומר נפוץ במיוחד.

לטקס

שכבת הלטקס המכסה את גב המזרון היא בעצם תערובת של חומר הלטקס המוכר לנו עם חומרים נוספים אשר יחד יוצרים צורה אוורירית יותר שמדמה סוג של ספוג. שכבת הלטקס נחשבת ליוקרתית והיא מעניקה תמיכה טובה לשרירי הגוף בזמן השינה. מסיבות אלו הלטקס במזרונים נחשב לשכבת איכות ופינוק.

ספוג זיכרון

ספוג הזיכרון (ויסקו) אשר תפס תאוצה בשנים האחרונות בין היתר בשוק המזרנים הוא ספוג שמשלב בתוכו חומר ג’ל מיוחד בעל תכונות שמושפעות מטמפרטורת הגוף. השפעתו של חומר הויסקו למעשה היא זו שאחראית על ההתאמה המושלמת של המזרן אל צורתו של הגוף אשר מהווה פתרון אורתופדי אולטימטיבי עבור אחוז גבוה של לקוחות. החומר שמשתלב במזרן אף מגדיל את הצפיפות שלו מה שהופך את המזרנים בהם משתלב ספוג הזיכרון לקשים ותומכים יותר.

סוגי שכבות נוחות נוספות

מעבר לשחקנים העיקריים בקטגוריית שכבות הנוחות קיים מגוון חומרים נוספים בהם יצרני המזרנים עושים היום שימוש. ביניהם למשל השכבה הרכה הטבעית העשויה מחומרים כגון כותנה, צמר, המפ, במבוק ועוד. שכבה זו מעניקה רכות מפנקת שמאוד קשה להשתוות אליה. מהצד השני קיימים סוגי ג’לים וחומרים סינתטיים חדישים המשולבים במזרן בדרכים שונות על מנת להעניק נוחות תוך כדי הגברת הצפיפות של החומר ובכך גם את התמיכה שהוא מעניק.

מדוע שכבת נוחות של המזרן חשובה?

לשכבת הנוחות מספר תפקידים:

* היא עוטפת את הגוף ומבטיחה פיזור אחיד של המשקל וריפוי השרירים

* היא מגיבה לתנועות הגוף בעת השינה ומתאימה את עצמה לשינויים בכל תנוחה

* היא מעניקה תמיכה לאזורי הגוף השקועים ומונעת מהם לצלול למעמקי המזרן

כל אלה עוזרים לעמוד השדרה לשמור על צורתו הישרה ומבטיחים שינה רצופה ובריאה.

מזרני ספוג

‪ ‪