מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > מזרן אורטופדי זוגי > מזרן קפיצים מבודדים או קפיצי בונל?

מזרן קפיצים מבודדים או קפיצי בונל?


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

מזרני קפיצים מקובל לחלק לשני סוגים: מזרנים עם קפיצים משולבים (מכונים גם “קפיצי בונל”) ומזרנים עם קפיצים מבודדים (מכונים גם “קפיצי כיס” או “קפיצי מרשל”). גלו מה ההבדל ביניהם ואיזה מזרן קפיצים מתאים יותר לכם?

יתרונותיו של מזרן קפיצים

1. הקפיצים במזרן מספקים תמיכה לגב, לרגליים, לכתפיים ולשאר חלקי מערכת השלד בזמן השינה.

2. מזרני קפיצים מורכבים מקפיצים אשר ביניהם אוויר, ומשום כך בניגוד לסוגי מזרנים אחרים, הם לא אוגרים חום או לחות ולכן נחשבים למזרנים מאווררים, המתאימים ביותר לאקלים בישראל.

3. מזרנים אלו מתאימים לאנשים בעלי עודף משקל בזכות קלות הקימה מהמיטה וקלילות השכיבה בה.

4. למזרני הקפיצים דרגות קושי שונות (רך או קשה).

5. מזרוני קפיצים עברו דרך טכנולוגית ארוכה מאוד מאז שנכנסו לשימוש במאה ה-19 וכעת קיימים בשוק סוגים שונים של קפיצים אשר מעניקים חווית שינה איכותית ומפנקת של מזרנים אורטופדיים.

כל אלה הופכים את  מזרן קפיצים למזרן המועדף על הישראלים – שמונה מתוך עשרה ישראלים מעדיפים לישון על מזרן מסוג זה.

מזרן קפיציםמזרן עם קפיצים משולבים – קפיצי בונל

זהו סוג הקפיצים הוותיק ביותר בשוק. מדובר בקפיצים העשויים מפלדה וצורתם דמוית שעון חול, כיוון שמרכז הקפיץ בעל רדיוס קטן יותר מהקצוות. הקפיצים במזרן משולבים זה בזה ומהווים בעצם רשת שלמה אחת לאורך כל המזרן, המספקת תמיכה אחידה לכל הגוף. כיווץ של אחד מהקפיצים ייצור כיווץ חלקי של שאר הקפיצים הסובבים אותו.

היתרון הגדול של מזרני קפיצים משולבים הוא מחירם הזול והתמיכה הטובה יחסית שהם מעניקים ביחס למחיר. אך עם זאת, חסרונם של קפיצים אלו הוא משך החיים הקצר שלהם יחסית וכן נטייתם להישחק ולהתעקם במשך הזמן, דבר הגורם לשקיעות במזרן. בנוסף, מאחר ומדובר בקפיצים משולבים אחד בשני ולא מבודדים, הם פחות מתאימים למזרנים זוגיים מאחר ובמזרנים זוגיים תזוזה בצד אחד של המזרן תורגש גם בצידו השני, דבר שיכול להשפיע  באופן משמעותי על איכות השינה של אחד מבני הזוג או שניהם. חסרון זה מוביל אנשים רבים להעדיף מזרן עם קפיצים מבודדים.

מזרן עם קפיצים מבודדים – קפיצי מרשל

זהו סוג הקפיצים הנפוץ ביותר בשוק. מדובר בקפיצים עשויים מפלדה מוקשחת בחום ובנויים כך שלכל קפיץ כיס בד משלו בגוף המזרן. בכך הוא למעשה מבודד משאר הקפיצים המרכיבים את מערכת הקפיצים שבמזרן, מה שמונע מלחץ המופעל על אחד הקפיצים במזרן להשפיע על תנועתם של קפיצים אחרים. על כן קפיצים מבודדים עדיפים יותר עבור מזרנים זוגיים בשביל בני זוג בעלי דפוסי שינה שונים, מאחר ובן זוג השוכב בצידו האחד של המזרן לא ירגיש את תזוזות בן הזוג שלו במהלך הלילה, מה המאפשר שינה איכותית ונוחה לאורך כל הלילה.

בנוסף, בשל איכותם הגבוהה ויכולת הבידוד שלהם, לקפיצים המבודדים יכולת להתאים את מבנה מזרנים גמישים למבנה גוף השוכב לפי חלוקת המשקלים באזורי הגוף השונים, לספק תמיכה מרבית ואחידה לגב וכל הגוף, להפחית את הלחץ על עמוד השדרה ולאפשר זרימת דם טובה יותר, מה שמאפשר שינה, יציבה, נוחה ואיכותית וקימה בתחושת רעננות וחיוניות.

בחירת סוג מזרן קפיצים

כאשר באים לבחור מזרן קפיצים חשוב לקחת בחשבון מספר קריטריונים:

– כמות הקפיצים.

– איכות הקפיצים.

– גודל הקפיצים הנמצאים בתוך המזרן.

– סוג הקפיצים, בין אם מדובר בקפיצי מרשל או קפיצי בונל.

חשוב לזכור כי ככל שיהיו במזרן קפיצים רבים ועבים יותר, כך הוא יהיה יותר איכותי, עמיד ויספק תמיכה טובה יותר לגוף. מומלץ להיזהר מקניית מזרנים קפיצים זולים אשר מכילים כמות קפיצים מעטה וקפיצים קטנים יחסים, מכיוון שהם לא יספקו את התמיכה הנדרשת לגוף ועלולים לגרום לכאבי שרירים ולנזק לגב. כמו כן, על מנת לשמור על גמישות הקפיצים במזרן מומלץ להפוך או לסובב את המזרן כל כמה חודשים מצד לצד.

מזרן זוגי

מזרן דאבל קומפורט >

‪ ‪