מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > מזרן אורטופדי זוגי > מזרני ויסקו ג’ל או קצף הזיכרון?

מזרני ויסקו ג’ל או קצף הזיכרון?


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

מה הבדל בין ויסקו ג’ל לקצף הזיכרון? איזה מזרן ויסקו מתאים לכם יתר? מספר טיפים למביני דבר.

אין ספק שהטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום בעולם המזרונים היא טכנולוגית קצף הזיכרון (Memory foam). כבר מספר שנים שקצף זיכרון מציע לנו נוחות שלא מתפשרת על הבריאות שלנו בעזרת שילוב תמיכה רבה וקשיחות עם התאמה אישית לגוף ועם זאת גם בתוך התחום של קצף הזיכרון החלו לצוף בזמן האחרון מגמות שונות ופיתוחים חדשים.

אחד החידושים הבולטים מבניהם הוא מזרן ויסקו ג’ל. ויסקו הוא שם נוסף לקצף הזיכרון ומזרן הויסקו ג’ל הוא לרוב מזרן רגיל מקצף זיכרון אליו מחדירים חלקיקים של ג’ל מיוחד. הבחירה בין המזרונים הללו היא כנראה אחת מהבחירות המבלבלות ביותר בתהליך הקניה של המזרן כיוון שכלפי חוץ לא נראה שינוי בין המזרנים, אך אם מסתכלים בפרטים הקטנים והחשובים, ניתן לשים לב להבדל, ועל פיו להחליט איזה מזרן עונה בצורה טובה יותר על הצרכים האישיים שלך.

לקטלוג מזרוני ויסקו >

המכנה המשותף

הואיל ומזרני קצף הזיכרון ומזרני ויסקו ג’ל בנויים על אותו בסיס, יש להם הרבה במשותף. הטכנולוגיה שעומדת בבסיסם מנסה לשלב בין נוחות לאורתופדיות בצורה שלא נעשתה קודם לכן מעולם ולכן יש לשני המזרונים מספר יתרונות מובהקים.

התאמה אישית

קצף זיכרון הוא חומר קשיח למחצה. הוא מעוצב עם סיבים מיוחדים שמושפעים מחום הגוף שלנו, ועל כן נשאר קשיח רוב הזמן אך מתרכך למגע. כך מאפשרת הטכנולוגיה של קצף זיכרון או ויסקו, בשמו השני, במזרנים ומוצרי שינה בכלל, התאמה אישית מושלמת לגוף שלנו בכל פעם מחדש. מעבר לכך שההתאמה האישית נוחה במיוחד עבורנו, היא מאפשרת תמיכה מלאה בכל חלקי הגוף. כיוון שהמזרן מעוצב לפי צורת הגוף, אך אינו מתרכך לחלוטין, מתאפשר מצב בו יש מזרן אורתופדי עם תמיכה לכל האיברים בצורה שווה ומאוזנת.

עמידות וגמישות

כיוון שויסקו הוא חומר שמזכיר מרקם יותר ספוגי וגמיש מאשר קפיצי, הרבה מהחסרונות שיש למזרנים אחרים מתבטלים אצלו. למשל; תזוזה בצד אחד של המזרן לא משפיעה על הצד השני. החומר כאמור משנה את הצורה שלו ונעשה רך כאשר בא במגע עם חום ולא מתוך מנגנון אלסטי ולכן אין לפעולה בחלק אחד של המזרן השפעה על פעולה בחלק אחר שלו. אלו הן בהחלט חדשות טובות לאנשים הישנים עם מזרנים זוגיים המתעוררים מתזוזות קלות ולאלו שהשקיעה שנוצרת במזרן באזור הבטן עושה להם כאבים בגב או ברגליים.

עוד תכונה חשובה שמתאפשרת בעקבות המרקם של המזרן היא העמידות שנוצרת לו. מזרן ויסקו הוא בעל צפיפות חומר גבוהה, שמאפשרת את החוזקה והתמיכה שלו. אך מעבר להשפעה שלה עלינו לטווח הקצר, היא גם מועילה לנו בזמן הארוך. כך שמזרן בעל צפיפות גבוהה יותר כך עמיד יותר לאורך זמן וישחק פחות בפרק זמן מסוים, למזרן בעל צפיפות גבוהה יותר יש פחות מרווח להשתנות ולהתקבע בצורה במהלך הזמן.

מזרון נטורל פרפקט ויסקו מזרן דגם נטורל פרפקט ויסקו

ההבדלים

לאחר שהבנו במה מזרני ויסקו, עם הג’ל או בלעדיו דומים, אפשר להבין יותר מהם ההבדלים בניהם וכיצד הם משפיעים על הבחירות שלו.

שימור טמפרטורה

לאחר כמה שנים של ניסיונות בשטח, התגלה חיסרון משמעותי של קצף הזיכרון: השימוש שלו בחום הגוף שלנו אמנם עוזר לו לעצב את עצמו בצורה טובה עבורנו, אך מתנקם בנו אחר כך בדמות שימור הטמפרטורה. בעצם, מזרן הויסקו הסטנדרטי אוגר בתוכו את חום הגוף ומתקשה לפלוט אותו, כך שבסופו ישנם אנשים שדיווחו כי הם סובלים מחום והזעה בעקבות השימוש במזרן.

בניגוד למזרן סטנדרטי, טכנולוגיית הג’ל במזרן הויסקו נותנת מענה לצרכים אלו וחלק מהמטרה שלה היא הפחתת החום הנפלט מהמזרן בעזרת שימוש בג’ל המווסת את הטמפרטורה. גם סוגי הג’ל נחלקים ל – 2 קטגוריות: ג’ל “מקרר” וג’ל “מווסת”. ההבדל בניהם הוא שהג’ל המקרר יהיה קר למגע בתחילה, והג’ל המווסת מתוחכם קצת יותר ואמור לשמור על רמת החום ועל טמפרטורת הגוף, באיזון במהלך הלילה.

חלקיקי הג’ל המוזרקים למזרן שומרים על הקרירות ועל הזרימה של החום בצורה תקינה במהלך הלילה, אך יש לשים לב גם להסתייגויות שנובעות מהטכנולוגיה הזאת. יש הסוברים כי יעילותו של הג’ל נפגמת לאורך זמן ונשחקת וכי הוא מוריד באופן כללי את העמידות של המזרן לאורך זמן.

המחיר

בסופו של דבר, אחד מהמאפיינים הראשיים בבחירות שלנו הוא התחום הכלכלי. כיוון שויסקו הוא מזרן חדיש ומבוקש, מחירו לא יהיה זול אך חשוב לציין, עבור האנשים שמקציבים לעצמם תקציב מסוים לקניית המזרן או שמתלבטים במה להשקיע את הכסף, שמזרן ויסקו עם ג’ל הוא מעט יקר יותר. בכל מקרה, במידה ואתם בוחרים להשקיע את הכסף, ודאו שבמזרן יש לפחות 30% ג’ל (ולכן הוא אפקטיבי בפעולתו) ושהוא מיוצר על יד יצרן איכותי ואמין, כדי למנוע מקרים מצערים של השקעה במזרן מבטיח שמתברר כמתחזה ומאכזב.

צריך
עזרה?

לשיחה עם יועץ שינה, השאר פרטים ונחזור אליך

‪ ‪