מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > מיטה מתכווננת או רגילה?

מיטה מתכווננת או רגילה?


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

אם אתם בדרך לרכישת מיטה חדשה, בוודאי כבר שמעתם על הנפלאות של המיטה המתכווננת. אך, אם עדיין לא קיבלתם החלטה חד משמעית בנוגע לסוג המיטה המועדף, אנחנו כאן כדי לעזור. בשורות הבאות ננסה לעשות סדר בנושא ולסקור את ההבדלים בין מיטה “רגילה” לבין מתכווננת במחיר נגיש לכל כיס שתפתח בפניכם עולם שלם של יתרונות בריאותיים ופינוקים מהסוג שרק חלמתם עליהם.

קטלוג מיטות מתכווננות של ד”ר קומפורט >

המיטה המתכווננת – בעד ונגד

למיטה הרגילה אין הרבה מה להציע לכם, אם אתם מעוניינים לשפר את איכות השינה שלכם באופן מהותי, אם יש לכם בעיות גב, אם אתם לא נרדמים בקלות, או אם אתם רוצים ליצור תנאי שינה מותאמים באופן ספציפי לצרכים משלכם.

המיטות הרגילות, בתנאי שהן איכותיות ועמידות, יכולות לשמש בתור ספות אירוח, במיוחד אם אתם נוהגים להזמין חברים ובני משפחה מורחבת להישאר אצלכם ללילה. שינה על מיטה רגילה עם מזרן אורתופדי איכותי אינה תגרום לנזקים בריאותיים, כל עוד משתמשים בה מדי פעם. ואולם, אם אתם רוכשים מיטה שעליה תשנו באופן קבוע, מומלץ להעדיף שיקולים נוספים על פני התקציב, כי הבריאות הפיזית והנפשית שלנו חשובה מספיק כדי שנשקיע בה טיפה יותר.

מצד שני, מנגנון חשמלי שמותקן על גבי מיטה מתכווננת מצריך מאיתנו שימוש אחראי ותחזוקה נכונה. כך למשל, אם יש לכם ילדים קטנים שרגילים לקפץ על מזרונים, ייתכן שהמנגנון החשמלי ייהרס במהרה.

ויש גם אלה שפשוט לא אוהבים להתעסק עם ממשקים טכנולוגיים. “הטכנופובים” למיניהם עלולים להיבהל מההסתבכות האפשרית בהפעלה של מגוון האופציות שמיטה מתכווננת חשמלית מציעה. כך למשל, אנשים מבוגרים שאינם שולטים ברזי הטכנולוגיה הדיגיטלית, פוחדים להתבלבל, בעודם משתמשים בשלט או באפליקציה (אפשרות שליטה בכוונון המיטה באמצעות האפליקציה מוצעת כיום ברוב הדגמים החדשים). חשוב לציין כי רובינו לא יתקשו כלל ללמוד להשתמש בממשקי שליטה של המיטה המתכווננת החשמלית, אך ייתכן שעבור אלה שמעדיפים את המיטה שלהם “פשוטה”, כמו של פעם, יש כאן שיקול שחשוב לקחת בחשבון.

מיטה מתכווננת או רגילה

מיטה מתכווננת – יתרונות מרכזיים

כפי שציינו קודם, מיטה מתכווננת עשויה לשפר את איכות השינה שלנו, וכך למעשה להשפיע לטובה על הבריאות הכללית. המחקרים הוכיחו זאת חד משמעית: שינה עמוקה, נטולת כאבים, גורמת לנו להרגיש ולתפקד טוב יותר במהלך היום. בזכות היכולות האורתופדיות המתקדמות של המנגנון החשמלי, המיטה המתכווננת יכולה למנוע או להעלים כאבי גב ושרירים, לשפר את זרימת הדם, להסדיר את פעולת הלב, ולגרום לנו להתעורר מלאי אנרגיה, רגועים ורעננים.

וזה עוד לא הכל; שינה על מיטה מתכווננת חשמלית היא בגדר חובה עבור הסובלים מבעיות רפואיות רבות. כך למשל, עבור אנשים שסובלים מכאבי מפרקים ופריצות דיסק, או אלה שמתמודדים על משברים נפשיים, שינה על מיטה מתכווננת עשויה להוביל להקלה בתסמינים ולעיתים אף לריפוי מלא.

לכל אחד מאיתנו ישנו דפוס שינה משלו. יש כאלה הישנים טוב על הגב וכמעט לא זזים במהלך השינה. יש את אלה שחובבים תנוחה “עוברית”, או מעדיפים לישון על הצד, יש את אלה שנרדמים רק בתנוחה על הבטן ויש הישנים “הסוררים” שמתהפכים כל כמה דקות. היתרון הגדול של מזרון למיטה מתכווננת הינו הגמישות, המאפשרת התאמה אישית להרגלי השינה, להעדפות גובה של הצוואר והרגליים ולקימורי הגוף.

במקרה ותהיתם – האדם המודרני מבלה במיטה בממוצע שליש מחייו. רוב הזמן הזה מוקדש לשינה, אך לא רק – רבים מאיתנו נוהגים לקרוא, לצפות בסרטים, או אפילו לעבוד במחשב בשכיבה על המיטה. מובן מעליו שהמיטה הסטנדרטית אינה תומכת בפעילויות אלה, ואם אתם נמנים עם אנשים שמשתמשים במיטה לא רק לצרכי השינה, בוודאי ששמתם לב לכך. ובכן, המיטה המתכוונת עשויה להעניק לכם פתרון מושלם. בזכות המנגנון המתכוונן, בלחיצת כפתור אחת, המיטה שלכם תהפוך לעמדת עבודה אופטימאלית, או לחלופין למושב נוח לצפייה במסך הטלוויזיה או לקריאת הספר לפני הישנה. המתפנקים שביניכם אף יכולים לכוון את המיטה כך שתתאים להגשת ארוחת הבוקר.

כאשר מדובר במיטה זוגית, היתרון של המיטות המתכווננות בולט אף יותר. המנגנון החשמלי מאפשר להפריד את שני משטחי המיטה, כדי שכל אחד מבני הזוג יכוון את הגובה והתנוחה של החלק העליון או התחתון באופן שנוח לו, בלי להיות תלויים ברצונות של בן הזוג השני. ויש גם בשורה טובה לסובלים מהנחירות של בן או בת הזוג: על פי המחקרים, מסתבר כי השינה על מיטה מתכווננת מקטינה את כמות ועוצמת הנחירות.

‪ ‪