מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > מיטה מתכווננת – האם היא טובה לך?

מיטה מתכווננת – האם היא טובה לך?


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

האם וכיצד מיטה מתכווננת יכולה לשפר את איכות השינה שלך? שיקולים נוספים לקניית מיטה מתכווננת.

לקטלוג מיטות מתכווננות >

מיטות מתכווננות הפכו לשם דבר בתקופה האחרונה הודות למגוון הדגמים והטכנולוגיות שהשוק מציע וגם בזכות המחירים הנוחים. מיטה מתכווננת מאפשרת לבעליה לשנות את זוויות החלקים השונים שלה בפשטות ובקלות ותורמת לאיכות השינה והבריאות. מיטות מתכווננות מודרניות מתמזגות באופן מושלם בסביבה הביתית ובעיצובים שונים של חדרי השינה ומספקת יתרונות רבים גם לאנשים בריאים לחלוטין.

מיטה מתכווננת זוגיתמיטה מתכווננת דגם מילאנו

שינה בריאה יותר במיטה המתכווננת

מנגנון המיטות המתכווננות של ימינו למעשה מבוסס במקור על מבנה המיטות של בתי חולים אשר עוצבו בראש ובראשונה במטרה אחת – לשפר את בריאות החולה. אמנם מאז המקור מים רבים זרמו והמיטה המתכווננת של היום הפכה להרבה יותר מתוחכמת, מעוצבת ומותאמת לסביבה הביתית במראה ובחומרים בהם היא עושה שימוש, אולם שינויים אלה שימרו ואף שיפרו את יכולתה לעזור לנו לישון טוב ובריא.

אז למה זה טוב לישון במיטה המתכווננת? להלן רק חלק מהיתרונות הבריאותיים שהיא מעניקה לבעליה:

1. מחזור הדם

2. נפיחות ברגליים

3. נשימה

4. נחירות

5. ריפלוקס

6. החלמה לאחר ניתוח או לידה

7. כאבי גב וצוואר

גם אם אתם אנשים בריאים לחלוטין חלק מהתופעות הנ”ל ודאי מוכר לכם מקרוב. אין צורך להזכיר כמה מתוכנו סובלים מכאבי גב, תופעות אסטמה שונות, ריפלוקס או סתם נחירות. הרמת רגליים קלה בעת השינה במיטה המתכווננת יוצרת את תנוחת ה”אפס כוח כבידה” שבה הראש מורם מעט והרגליים נמצאות קצת מעל גובה הלב. תנוחת שינה זו משפרת באופן משמעותי את הסירקולציה של הדם בגופינו ומונעת נפיחות ברגליים שמופיעה לעתים לאחר יום עבודה עמוס, מורידה עומס מהגב ומונעת כאבים.

שינוי הזווית של החלק העליון של הגוף לכ-45 מעלות בעזרת מנגנון חשמלי מקל על הנשימה, מסייע בעת התקפי אסטמה ותומך בתהליך ההחלמה מלידה או ניתוח. תופעת הריפלוקס של זליגת נוזלי הקיבה החומציים החוצה יכולה גם היא להיפתר בקלות על ידי הרמת החלק העליון של המיטה ללא צורך בסידור ערימת כריות בכל לילה.

יתרונות של נוחות

אם היתרונות הבריאותיים עדיין לא שכנעו אתכם מספיק, הכירו את ההיבטים של הנוחות שאותם מעניקה מיטה מתכווננת מומלצת לבעליה.

מעבר לשינה רוב האנשים בוחרים לראות טלוויזיה ולקרוא במיטה שלהם. במיטה רגילה הם מסדרים ערימה גבוהה של כריות כדי לתמוך בגופם לצורך זה או מסתדרים איכשהו עם התנוחות הלא נוחות שמאמצות שרירים ומפרקים באופן לא טבעי. הרמת החלק העליון של המיטה המתכווננת בזווית האופטימלית לגובה הטלוויזיה עושה את החיים הרבה יותר קלים. ואם תחליטו גם לשנות קצת את הזווית של הרגליים כך שתרים ותתמוך בברכיים, תוכלו להניח עליהם את הספר בזמן הקריאה ואף לאכול ארוכת בוקר מפנקת או לשתות קפה במיטה.

מיטה מתכווננת זוגית מאפשרת הכוונה של כל צד באופן עצמאי ולא תלוי בצד השני, כך שהתאמת הזוויות נעשית על בסיס העדפה אישית ובלי להפריע לבן הזוג. ואילו קיימת גם כמובן האופציה של מצב שטוח של שני החלקים כדי שבני הזוג יוכלו ליהנות מהשכיבה זה לצד זה.

דגמים מתקדמים ויוקרתיים יותר של מיטות מתכווננות פותחות בפני המשתמשים עולם שלם של תכונות מפנקות וחכמות כגון מסאז’ים מפנקים או מערכת נגד נחירות.

מיטה זוגית מתכווננתמיטה מתכווננת דגם נאפולי

שיקולים נוספים בבחירת מיטה מתכווננת

בתהליך הרכישה של מיטה מתכווננת יש לקחת בחשבון מספר גורמים נוספים אשר יטו את כפות המאזניים לכיוון הרצוי לבחירת המיטה המושלמת עבורכם:

תקציב

עלותן של המיטות המתכווננות גבוהה יותר ממחירה של מיטה זוגית ממוצעת. ואילו למיטות המתכווננות ולמזרנים שלהן אורך חיים ארוך יותר. ההשוואה מראה כי רכישת מיטה מתכווננת שוות ערך, בסופו של דבר, לרכישה של מיטה זוגית בתוספת הרווח של הנוחות והבריאות.

התאמת מזרונים

לא כל מזרון מתאים עבור מיטה מתכווננת. מזרון רגיל לא מיועד לשימוש במיטות מתכווננות. כדי לא לפגוע באיכותו של המזרון או לגרוע מהמנגנון החשמלי של המיטה, רצוי ומומלץ להשתמש במזרונים גמישים יותר כמו מזרון לטקס או מזרון ויסקו.

הרכבה עצמית

המנגנונים החשמליים של מיטות מתכווננות זקוקים לידע והסמכה בהרכבתם, מה גם שאלו הם חלקים כבדים. חלק מתהליך הרכישה של מיטות מתכווננות מכיל בתוכו גם את אלמנט המשלוח וההרכבה בבית הלקוח.


מיטות מתכווננות עם מזרנים אורטופדיים
מיטה מתכווננת דגם שאנל

בחירה נכונה של מיטה מתכווננת

הבחירה הנכונה במיטה מתכווננת נערכת בהתאם לצרכים האישיים של כל אדם תוך התחשבות בגורמים שונית כגון תקציב, גודל המיטה והאחריות הניתנת על הבסיס והמנגנונים החשמליים. ההיצע עבור מיטות מתכווננות גדול וניתן לראות דגמים רבים גם באתר האינטרנט ולהתרשם מכל הפונקציות המבוקשות הכוללות גם שירותי הובלה והרכבה בבית הלקוח.

מיטה מתכווננת אולי נראית כמיטה רגילה לחלוטין במשך שעות היום, כאשר היא אינה בשימוש. אולם, בשעות הלילה היא הופכת למקום אשר תומך בגוף בצורה מושלמת, מעניק נוחות מרבית ויתרונות בריאותיים בהתאמה אישית לכל אדם.

מיטה מתכווננת במבצע
‪ ‪