מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > מיטה מתכווננת ובעיות גב

מיטה מתכווננת ובעיות גב


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

מיטה מתכווננת היא לא רק דרך לאיכות השינה ונוחות, אלא לעתים כלי מרכזי בהתמודדות עם בעיות גב רציניות ומצבים רפואיים שונים הקשורים לעמוד השדרה.

אנחנו מבלים כשליש מחיינו בשינה, המון שעות כמעט ללא תזוזה. באופן לא מודע גופנו חווה לחצים ומתחים גם בזמן השינה. תנוחות לא נכונות במהלך השינה עלולות לגרום לכאבים במהלך הלילה אשר נמשכים עם ההשכמה בבוקר. שינה לא טובה מביאה עמה השלכות לא נעימות לאורך כל היום, מורידה פרודוקטיביות בעבודה, גורמת לעייפות ועצבנות. עמוד השדרה בגוף האדם אינו בנוי בצורה ישרה ובעזרת מיטה מתכווננת ניתן להגיע לזווית הרצויה ולהרוות את הגוף בשינה טובה ורגועה חופשיה מכאבים.

מיטה מתכווננת דגם סטייל

אזורי חלוקת משקל

במצב שכיבה גוף האדם יוצר נקודות לחץ שונות הפזורות לכל אורכו. כאשר חלוקת המשקל לא נכונה, נוצר מצב אשר בו מופר האיזון העדין בין הנקודות הללו ואז אנחנו מתעוררים עם שרירים תפוסים, כאבי צוואר או גב תחתון. מיטות מתכווננות בנויות באופן שמאפשר להתאים את הזוויות של התנוחה באופן אישי לכל מבנה גוף ומשקל, ליצור הטיה נכונה של פלג הגוף העליון ולהעניק תמיכה משלימה לאזור הברכיים, מה שמוריד ומפזר בצורה הטובה ביותר את המשקל של גופינו ובכך מקל על חוט השדרה.

מיטות מתכווננות מותאמות גם לאנשים אשר אינם מסוגלים לישון בצורה ישרה. אנשים רבים חשים הקלה בכאבי גב או צוואר כאשר הם יושבים בכורסא בעלת זווית רחבה אשר מעניקה תמיכה ומפזרת את העומס. מיטה מתכווננת משלבת את התכונות של כורסאות עם מזרונים אורטופדיים ויחד הם יוצרים הקלה רבה בתחושת הכאב ומאפשרים התאמה אישית לכל מבנה גוף.

כיצד מיטה מתכווננת מסיעת לאנשים עם בעיות גב?

להלן מספר דוגמאות שכיחות של מצבים רפואיים כרוניים הקשורים לבריאות עמוד השדרה.

שינויים ניווניים בעמוד השדרה

זהו ביטוי שרבים מאיתנו נתקלים בו במסמכי פענוח צילומי רנטגן וסיכומים אורטופדיים בשלב כזה או אחר של חיינו, והוא למעשה מציין עיוותים בעמוד השדרה, וקרוי בשפה הרפואית – ספונדילוליסטזיס ניווני. שינויים ניווניים בעמוד השדרה גורמים לכאבי גב כרוניים אצל אחוז גבוה באוכלוסיה. שינה במיטה מתכווננת בזוויות המותאמות באופן אישי ועם תמיכה נוספת באזור הברכיים עשויה לצמצם באופן משמעותי את כאבי הגב.

ספינל סטנוזיס

ספינל סטנוזיס או במילים אחרות הצרות תעלת עמוד השדרה, גם הוא מצב שממנו סובלים אנשים רבים. רבים מהם מרגישים כאב או אי נוחות בעמידה זקופה ואילו ברגע שנוצרת זווית קטנה של התכופפות קדימה התחושה משתפרת. שינה על גבי מזרנים שטוחים אינה מטיבה עם האנשים הסובלים מספיינל סטנוזיס, ואילו מיטה מתכווננת מאפשרת להם שכיבה נוחה בתנוחה אופטימלית והפחתה משמעותית בכאבים.

מיטה מתכווננת לאחר ניתוח

החלמה מניתוח גב או צוואר מהווה פרק זמן רגיש וקשה במיוחד, מלווה בכאבים ואי נוחות רבה. מיטה מתכווננת יכולה לסייע במציאת התנוחה הפחות כואבת, להוריד לחץ מהאזור הרגיש ולשפר משמעותית את השינה בתקופה בעייתית זו.

שינה בשניים

המיטות בחדר השינה מותאמות לשני אנשים ומבנה הגוף שלהם אינו דומה האחד לשני. ישנם אנשים המעדיפים לישון על מזרון בעל דרגת קשיחות גבוהה ואילו אחרים מעדיפים מזרונים אורטופדים בעלי דרגת קשיחות משתנה. מיטה מתכווננת פותרת האופן ניכר את הבעיה הזו. ניתן לבחור מזרונים למיטות מתכווננות בעלי דרגת קשיחות שונה לכל צד במיטה מאחר והמיטות הללו מחולקות לשניים. כך נוצר מצב שבו לכל צד ישנה שליטה מלאה על המיטה החל מבחירת המזרון וכלה בסידור הזווית הנוחה בהתאמה אישית לשינה ללא כאבי גב.

מיטה מתכווננת במבצע
‪ ‪