מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > מיטה מתכווננת – כל מה שרציתם לשאול

מיטה מתכווננת – כל מה שרציתם לשאול


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

שאלות נפוצות מאוד ונפוצות פחות אודות המיטות המתכווננות.

לקטלוג מיטות מתכווננות >

הרופאים ממליצים, המחקרים תומכים, ורבים מהצרכנים הישראלים כבר יודעים זאת מהניסיון האישי: מיטה מתכווננת משפרת את איכות השינה ומאפשרת מנוחה אופטימלית בשעות הלילה, וכך תורמת לבריאות הגוף ולאיזון הנפש. ויש לה גם יתרונות נוספים: מיטות מתכווננות מציעות לנו תנאי נוחות משופרים ושימושים פונקציונליים רבים, ולמעשה מעניקות מענה אידיאלי לצורך של האדם המודרני בשינה טובה, עמוקה וארוכה.

ובכן, אם גם אתם החלטתם להצטרף למעגל הצרכנים שכבר נהנים משינה עמוקה ומשחררת על המיטה המתכווננת, הינה כמה תשובות לשאלות נפוצות שרבים מכם שואלים.

מקור התמונות FreePik

מהי מיטה מתכווננת וכיצד היא עובדת?

כל מיטה שניתן לשנות את צורתה כדי להתאים אותה לצרכים ולאופני שימוש אישיים באמצעות המנגנון החשמלי, הינה למעשה מיטה מתכווננת. מנגנון שינויי גובה וזווית הגב והרגליים מאפשר מגוון רב של שימושים. כך למשל, על מנת לקרוא במיטה או לצפות ממנה בטלוויזיה, ניתן להרים את המשענת המתכווננת של המיטה. כמו כן, ניתן להגביה את החלק התחתון של המיטה כדי להרים רגליים. המנגנון החשמלי מחובר לשלט ייעודי, המאפשר לשנות גובה של חלקי המיטה בלחיצת כפתור.

רוב המיטות המתכווננות שנמכרות בחנויות, בנויות בגודל של מיטה זוגית, עם בסיס ייחודי שמופרד לשתי יחידות ומנגנון שמחבר ביניהן. בזכות הבסיסים הנפרדים, יכולים בני הזוג להתאים באופן עצמאי את התנוחה שנכונה עבור כל אחד מהם.

באלו מזרנים ניתן להשתמש עם המיטה המתכווננת?

על הבסיס המתכוונן של המיטה מניחים לרוב מזרן ויסקו קפיצים מבודדים או פולימרים. דגמים חדישים רבים של המזרנים למיטה זוגית מיוצרים בטכנולוגיה המאפשרת גמישות רבה להתאמה מושלמת למיטה מתכווננת. ואולם, על מנת לבחור את המזרן הטוב ביותר עבור המיטה המתכווננת שלכם, מומלץ לרכוש את המזרן יחד עם המיטה, מאותו היצרן. המיטה והמזרן שנקנו יחד יבטיחו זמן שימוש ארוך יותר ללא פגיעה באיכות.

האם מיטה מתכווננת יכולה להרוס את המזרן?

לא, בתנאי שנעשה שימוש במזרן המתאים למיטות המתכווננות.

האם צריך לקנות סדינים מיוחדים למיטה מתכווננת?

הסדינים הרגילים נועדו להישאר מתוחים ותקועים היטב מתחת למזרן. זהו כלל חשוב עבור כל מיטה, אבל חשוב כפליים עבור המיטה המתכווננת. כשהמזרן זז, מתקפל ומשנה זווית, גם הסדין שעליו נמצא בתנועה, הפינות עלולות להשתחרר וכך במקום להתמתח בנוחות על המיטה המתכווננת החדשה שלכם, תמצאו את עצמכם מסדרים את המצעים באמצע הלילה.
כדי להבטיח שהדבר לא יקרה לכם ההמלצה היא להקפיד על התאמה מירבית של גודל הסדין לגודל המזרן, בחירה בסדינים עמוקים יותר ובעלי גומי חזק בפינות שישמור על הסדין במקום.

כיצד מרכיבים את המיטה המתכווננת בבית?

הרכבת המיטה המתכווננת מתבצעת בבית הלקוח על ידי מרכיב מקצועי ומוסמך על ידי רשת מערכות השינה ד”ר קומפורט.

האם אפשר לישון על הצד במיטה מתכווננת?

ודאי שכן. באופן מפתיע שינה על המיטה המתכווננת היא המלצה נפוצה לאנשים שאוהבים לישון על הצד. שינה על הצד יוצרת מצב של הפעלת לחץ נקודתי ומתמשך על צד אחד של הגוף ולעתים קרובות מלווה ברגישות וכאבים באזור הכתפיים, הצוואר או המותניים. התאמת זוויות התנוחה, גם אם מדובר בשינוי קטן, מורידה את העומס מהמקומות הבעיתיים ומפזרת אותו בצורה אחידה יותר בהתאמה למבנה הגוף הספציפי של המשתמש – כל אחד והקימורים והזוויות שלו.

מה התנוחה הטובה ביותר לשינה במיטה המתכוננת?

שינוי הזוויות של הרגליים והגב במיטה המתכווננת יוצר מספר רב של אפשרויות ותנוחות שינה אשר יכולות לשפר את איכות הלילה ואף מצבים בריאותיים מסוימים. כדי שתוכלו להתאים את האפשרות הטובה ביותר עבורכם באופן אישי אנו ממליצים לעיין במדריך הקצר של מצבי הכוונון הנפוצים של המיטות המתכווננות.

האם יש מיטה מתכווננת כשרה?

רוב המיטות המתכווננות בנויות למעשה משני חלקים ושני מזרנים נפרדים כדי לאפשר לכל אחד מבני הזוג לכוון את החלק שלו כרצונו. מכאן הדרך למיטה יהודית כשרה קצרה מאוד. בד”ר קומפורט קיים מגוון מיטות מתכווננות יהודיות עם מנגנון הפרדה שהופך את המיטה לכשרה. לקטלוג מיטות מתכווננות יהודיות >

האם ניתן לשלב ראש מיטה עם בסיס של מיטה מתכווננת?

אצלינו בד”ר קומפורט רוב המיטות המתכווננות מגיעות עם ראש מיטה כחלק אינטגרלי ממערכת השינה בעיצוב אחיד ומוקפד.

האם מיטה מתכווננת יכולה להקל על בעיות גב?

מיטה מתכווננת היא לא רק דרך לאיכות השינה ונוחות, אלא לעתים כלי מרכזי בהתמודדות עם בעיות גב רציניות ומצבים רפואיים שונים הקשורים לעמוד השדרה. עמוד השדרה בגוף האדם אינו בנוי בצורה ישרה ובעזרת מיטה מתכווננת ניתן להגיע לזווית הרצויה ולהרוות את הגוף בשינה טובה ורגועה חופשיה מכאבים. קראו עוד על תרומתן של מיטות מתכווננות להתמודדות עם בעיות גב >

האם ניתן לשנות את גובה הבסיס המתכוונן להתאמה אישית?

דגמים מסוימים מגיעים עם רגלי בסיס מקובעים בגובה הסטנדרטי. בדגמים אחרים ניתן לבצע שינוי גובה באמצעות אביזרים שנרכשים בנפרד.

האם יש קרינה במיטות מתכווננות

כיום יצרני מיטות חשמליות איכותיות שמות דגש חזק על נושא בטיחות הקרינה ומוצריהן עומדים בתקנים בינלאומיים מחמירים. כל המיטות המתכווננות של ד”ר קומפורט מיוצרות בהתאם לתקנים והמלצות הנוגעות לכמויות הקרינה הנפלטת ובטוחות לשימוש, כך שאתם יכולים ליהנות מכל יתרונותיהן ללא חשש ולישון מצוין ובראש שקט. עוד על קרינה ומיטות מתכווננות >

כמה זמן מחזיק המנגנון של המיטה המתכווננת?

מנגנון המיטות המתכווננות של ד”ר קומפורט מהווה מערכת חזקה ומתוכננת במקצועיות רבת שנים, לכן הוא ישמש אותכם שנים ארוכות. אנחנו מעניקים ללקוחותנו אחריות מלאה של 5 שנים על המנגנון החשמלי של המיטה המתכווננת, כמובן למעט נזק חיצוני אשר נגרם כתוצאה משימוש בלתי סביר.

עם התפתחות הטכנולוגיה והעלייה במודעות לאיכות השינה, הפכו מיטות מתכווננות למוצר פופולארי ומבוקש גם בקרב הקהל הרחב. כיום כמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו מיטה מתכווננת נוחה ואיכותית, המשודרגת בגאדג’טים טכנולוגיים ואופציות שימושיות רבות.

‪ ‪