מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > מיטה מתכווננת – מדריך לקנייה

מיטה מתכווננת – מדריך לקנייה


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

וודאי כבר הספקתם לשמוע סיפורים על מיטות מתכווננות מחברים, שכנים או עמיתים לעבודה ושאלתם את עצמכם האם מיטה מתכווננת תהיה השקעה טובה גם עבורכם. נסו לבדוק את הסוגיות הבאות:

 • האם אתם מתעוררים בבוקר בהרגשת סיפוק משינה טובה? אם היססתם לרגע עם התשובה, כנראה שיש מקום לשיפור.
 • האם חוויתם שינה טובה מהרגיל במקום אחר? למשל במלון בחופשה? אם כן, הגיע הזמן לבדוק אם תוכלו לישון טוב יותר גם בבית.
 • באיזו תנוחה אתם ישנים בלילה? על הצד? מקופלים בתנוחת עובר? עם כרית בין הברכיים? חלקנו עושים את זה באופן אינטואיטיבי כדי למנוע כאבי גב תחתון. מיטה מתכווננת יכולה לפתור אותכם מחיפוש התנוחה המתמיד ולאפשר התאמה מרבית ללא הצורך לישון עם מיליון כריות.
 • האם אתם מרגישים אי נוחות בגב התחתון או הכתפיים כאשר אתם קמים בבוקר? אם כן, כנראה שהגיע הזמן לחפש מיטה עם תמיכה טובה יותר.
 • האם אתם נוהגים לקרוא, להשתמש במחשב נייד או לראות טלוויזיה במיטה? אם התשובה חיובית אז מיטה מתכווננת פשוט תפורה עליכם.

לקטלוג מיטות מתכווננות >

מיטה מתכווננת דגם פליצ'ה

מיטה מתכווננת דגם פליצ’ה

עד לפני כמה שנים, מיטות מתכווננות היו בגדר פריווילגיה; המחירים היו יקרים ולא נגישים ולכן מעט אנשים הרשו לעצמם להתכבד במיטה מתכווננת בביתם. כיום, המצב הוא שונה בזכות המגוון הרחב שנוצר (המאפשר גם גמישות מחירים), המיטות המתכווננות נחטפות במהירות וצוברות פופולריות שרק ממשיכה לגדול. עם זאת, ההיצע הגדול אשר נוצר הביא איתו גם דילמות נוספות והרבה סימני שאלה. כרגע, רבים שואלים את עצמם מה יכול לסייע להם לבחור את המיטה המתאימה עבורם.

המאפיינים בבחירה זו משתנים בין אדם לאדם. לכל אדם תקציב שונה, בעיות רפואיות והיסטוריה אורתופדית, צרכים והרגלים אינדיבידואליים וגם שימושים אחרים למיטה. לכן, בקניית מיטה מתכווננת יש לשכלל יחדיו את כל המאפיינים המרכזיים, יחד עם סוגי המיטה המתכווננת האפשריים על מנת לקבל את התוצאה האופטימלית עבור הלקוח.

המנגנון

אחד הדברים המרכזיים במיטה המתכווננת הוא המנגנון שלה, בלעדיו לא הייתה למיטה המתכווננת יכולת להתרומם. המנגנון של המיטה יכול להיות ידני – זאת אומרת, מנגנון מכני שבעזרת הרמה של ידית או של חלק אחר במיטה. באופן זה חלק מהמיטה מתרומם ונשאר במקומו עד לביטול הפעולה (משיכת הידית או חלק המיטה כך שיחזור למצב מאוזן). המנגנון המכני דורש אמנם כוח פיזי אך לא כוח פיזי רב וגם חוסך לרוב בעלויות לעומת המנגנון החשמלי.

המנגנון החשמלי נוח הרבה יותר – בדרך-כלל ישנו שלט על מיטה מתכווננת חשמלית או בנפרד ממנה. בעזרת לחיצה על הכפתור ניתן להעלאות או להוריד את חלק המיטה לפוזיציה הרצויה. החיסרון של המנגנון החשמלי, מעבר לעלות שדורש מאתנו, הוא בעצם התלות שלנו בחשמל במנגנון כך שאם למשל יש הפסקת חשמל או בעיה בחיבורים המיטה עלולה להיתקע במצב הנוכחי שלה.

מיטה מתכווננת דגם מינוטימיטה מתכווננת דגם מינוטי

חלוקת המיטה

מעבר לעובדה שניתן לבחור סוגים של מזרנים במיטה המתכווננת, אפשר להחליט גם על המבנה של המיטה – כמה מפרקים היא תכלול ואילו מפרקים יהיו מתכווננים. המיטות הנפוצות היום בשוק הן מיטות בעלות 3 מפרקים בהן קיים מנגנון הרמה בחלק התחתון של המיטה – זה המיועד לרגליים, ובחלקו העליון, המשרת את הגב ופלג הגוף העליון. ישנן מיטות שמכילות רק חלק עליון מתרומם, חלקן מכילות רק חלק תחתון מתרומם. תוכלו למצוא גם מיטות המציעות אף מספר גדול יותר של מפרקים מתכווננים. על מנת להבין מה באמת דרוש לכם ומה מיותר עליכם להבין את הצרכים האישיים.

שיקולי בריאות

בכל הנוגע לצרכים האורתופדיים, תמיד כדאי להתייעץ עם רופא, במיוחד אם אתם סובלים מכאבים בגב, בצוואר, בכתפיים או ברגליים באופן כרוני, אבל העיקרון הוא כזה: המיטה המתכווננת הוכיחה את עצמה כמותאמת בצורה הטובה יותר לגופינו. המיטה מאפשרת שלנו לבחור את הזווית של משענת הגב, חגורת הכתפיים וגם של אזור הרגליים בשילובים שונים ולכן יכולה למנוע או להפחית כאבים. בנוסף לכך, במקרה בעיות נשימה, צינון, וירוס או מחלה שדורשים מאתנו להיות זמן רב במיטה, נוכל להתאים את המיטה כך שתקל על הסימפטומים באופן משמעותי ותהפוך את השהיה במיטה לנוחה ומפנקת ככל הניתן. גם אנשים הסובלים מצרבות או נחירות יצאו מורווחים מרכישת מיטה מתכווננת.

שיקולי תקציב

אחד החסרונות הבולטים לכאורה של המיטות המתכווננות הוא המחיר שגבוה ממחירן של המיטות הרגילות. עלות הייצור, בעקבות המנגנונים המוטמעים במיטה והתקנים בהם צריכה לעמוד מעלים את המחיר שלה לעומת מיטות אחרות. לכן, במידה ואתם בעלי תקציב מצומצם, אולי כדאי לנסות ללכת על המיטות הזולות יותר, בעלות המנגנון הידני או עם פחות אפשרויות.

לעומת זאת, כדאי לזכור שאתם לא קונים מיטה מתכווננת בכל יום אלא פעם בהרבה שנים, ועל כן כדאי להשקיע בקניית מיטה שתספק לכם חווית שינה מיטבית. חשוב לדעת לבצע רכישה חכמה גם כשהגבלות התקציב לא הדוקות במיוחד ולבחון בעין ביקורתית את המיטה ומאפייניה כך שנוכל להבין האם היא באמת שווה את המחיר.

מיטה מתכווננת רומאמיטה מתכווננת דגם רומא

שימושים שונים למיטה

המיטה היא אחד הפריטים המרכזיים בחדר השינה ולכן פעמים רבות היא משמשת אותנו גם מעבר לשינה. עבור רבים, המיטה היא אזור של רוגע ומנוחה, פנאי (משחקים, צפייה בסדרות או סרטים, שיחות טלפון) או אפילו עבודה/לימודים. אנשים רבים, במיוחד כאלו שחווים עבודה משרדית רבה מהבית בוחרים לעבוד או ללמוד על המיטה, לעיתים עם אביזרים תומכים למחשב או ספרים. זה עלול להיראות מעט משונה, אך המחשבה מאחורי עבודה על המיטה היא המחשבה נכונה ביותר, במיוחד כשמבינים שהמיטה היא האביזר האורתופדי ביותר בבית. עם זאת, עבודה מהמיטה עלולה להיות סכנה לבריאות או לפחות מאוד לא נוחה ללא משענת מסודרת לגב – כמו שיש במיטה מתכווננת. לכן במידה והמיטה שלכם משמשת אתכם מעבר לשעות השינה בלילה כדאי לשקול המיטה מתכווננת המאפשרת ישיבה ושכיבה בצורות ותנוחות שונות המותאמות צרכים ולפעולות שלכם.

לפני קניית מיטה מתכווננת חשמלית

כמה דברים שכדאי לדעת לפני שאתם בוחרים את המיטה וגם על מה לשים לב.

 • בדקו את הוראות ההפעלה. האם הם מובנים לאדם הפשוט? האם הפעולות הנדרשות לתפעול המיטה קלות לביצוע וגם קל לזכור אותן? חלק מאיכות המיטה המתכווננת מתבטא בתכנון הנדסת אנוש הולם שיספק לכם נוחות ולא כאב ראש נוסף.
 • כמה זמן תחזיק המיטה המתכווננת שלכם? בערך כמה שהמנוע יחזיק. לכן בדקו את האחריות – אחריות ארוכה משמע מנוע טוב ומיטה שתישאר איתכם להרבה זמן.
 • חשוב לדעת שלא כל מזרן מתאים למיטה מתכווננת כיוון שהוא צריך לעמוד בלחצים בסוג שונה. כאשר תרצו להחליף מזרן הבחירה תהיה מצומצמת יותר, ואילו אין הדבר אומר שתצטרכו להתפשר על איכות המזרן. מזרנים למיטות מתכווננות הם מזרנים סופר איכותיים ותומכים.
 • שימו לב, רוב המיטות המתכווננות כוללות שני מזרני יחיד ולא מזרן זוגי כפי שהתרגלתם במיטה הרגילה. קניית מיטה מתכווננת זוגית בדרך כלל תגרום לכם לחדש את מלאי המצעים. אולם זו היא הוצאה יחסית קטנה וההתחדשות יכולה להיות אף יתרון מהנה.
 • תבדקו את השלט. האם הוא אלחוטי? שלט אלחוטי מצד אחד מאפשר לכם כוונון נוח מכל מקום על המיטה, ואילו מצד שני אם אתם אנשים שנוטים לאבד דברים, יש סיכוי ששלט אבוד עלול לסבך אותכם לזמן מה עם מיטה בתנוחה שלא מאפשרת לישון בה. בנוסף קיים סיכוי קטן ששלט אלחוטי יצור הפרעה עם מכשירים אלחוטיים נוספים בחדר.
 • עוד נקודה למחשבה היא סוג המנוע. האם הוא מפעיל זרם AC או DC? מכשירי חשמל בעלי זרם חשמלי AC נמצאים בשימוש רחב בבתים שלנו. למרות העובדה שהם קצת רועשים ויקרים יותר, אורך החיים של מנועי AC לרוב ארוך יותר מאשר של מנועי DC. בכל אופן סוגיית AC/DC היא שאלה למחשבה שאין עליה תשובה חד משמעית והיא תלויה בהעדפות הלקוח.
צריך
עזרה?

לשיחה עם יועץ שינה, השאר פרטים ונחזור אליך

‪ ‪