מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > מיטה מתכווננת – מה המצב?

מיטה מתכווננת – מה המצב?


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

סנדוויץ’, קריאה, שטוח, אפס כבידה – מה אומרים המצבים של מיטות מתכווננות ומה היתרונות הבריאותיים?

היתרון המשמעותי של המיטה המתכווננת הינו האפשרות להתאים זוויות האופטימליות של הראש, הגב והרגליים, למצוא את התנוחה הנוחה ביותר, להבטיח שינה טובה ואיכותית, ולא פחות חשוב מזה, לשמור על הבריאות. באמצעות המצבים השונים שמציעות מיטות מתכווננות ניתן לסייע באופן משמעותי לאנשים הסובלים מבעיות בריאותיות שונות.

מצבי מיטה מתכווננתמצב שטוח

זהו המצב הסטנדרטי והוא מתאים לאנשים שאוהבים לישון על הגב, על הצד או על הבטן. רופאים רבים מסכימים כי שינה על הגב במצב שטוח מסייעת במקרים של כאבי גב או צוואר מאחר והיא תומכת ומיישרת את עמוד השדרה ולא מפעילה לחץ על העצבים.

מצב סנדוויץ’

מצב סנדוויץ’ מאפשר לחלק העליון של הגוף לנוח בשיפוע מתון של 30-45 מעלות ובמקביל מעניק תמיכה לברכיים מאחר והרגליים מכופפות מעט. למצב זה יתרונות בריאותיים רבים:

– הוא מומלץ לאנשים הסובלים מהיצרות תעלת עמוד השדרה מאחר והוא מאפשר להם למצוא תנוחה אופטימלית.

– הרמת רגליים מעל גובה הלב מאפשרת סירקולציה הפוכה של זרימת הדם, אשר תורמת למניעת התנפחות ורידים ברגליים.

– במצב של הרמת הירכיים מופחת הלחץ והעומס על עמוד השדרה, דבר שתורם  באופן ישיר לשיפור תפקוד השלד.

מצב הרמת רגליים

מצב זה מאפשר את התנוחה הטובה ביותר לשינה מאחר והוא משחרר לגמרי את הלחץ מעמוד השדרה ושומר על הקימור הטבעי של הגב התחתון. כמו כן, שכיבה במצב זה משפרת את זרימת הדם בגוף ועל כן מתאימה במיוחד עבור אנשים מבוגרים, נשים בהריון וכן אנשים הסובלים מבעיות זרימת דם לרגליים, דליות או כאבים, בצקות ורגליים נפוחות.

מצב קריאה 

זהו למעשה מצב ישיבה בו הגב ישר ועל כן אופטימלי  לקריאה, לכתיבה, צפייה בטלוויזיה, שימוש במחשב נייד וכל זה ללא צורך במאמצי כיפוף עמוד השדרה או בעזרים שונים המעקמים את עמוד השדרה.

מצב אנטי-נחירות

עבור אנשים הסובלים מנחירות, שינה במצב זה מבטלת את הצורך בכרית ומאפשרת לחלק העליון של הגוף לנוח בשיפוע מתון של 5-10 מעלות, מה שתורם להפחתה משמעותית של הנחירות או אפילו להפסקתן לגמרי. זהו פתרון פשוט אשר ישפר פלאים את איכות השינה שלכם ושל בני זוגכם.

בנוסף, מצב זה מתאים לאנשים עם בעיות עיכול כגון ריפלוקס, צרבות בלילה או הרניה, מאחר ושינה במצב של הרמת החלק העליון של הגוף מסייעת בהקלת הסימפטומים הלא נעימים של בעיות אלו.

מצב אפס כבידה

זהו מצב המדמה חוסר משקל והוא מסייע לאנשים אשר סובלים מכאבי גב כתוצאה משינויים ניווניים בעמוד השדרה. אנשים רבים הסובלים מבעיה זו מדווחים על צמצום משמעותי של הכאבים ותחושת אי הנוחות בגב כאשר הם ישנים במצב בו החלק העליון נמצא בזווית קטנה עם תמיכה בברכיים.

צריך
עזרה?

לשיחה עם יועץ שינה, השאר פרטים ונחזור אליך

‪ ‪