מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > מיטות נוער > מיטות מתכווננות וסוגיית הקרינה

מיטות מתכווננות וסוגיית הקרינה


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

לפני מספר שנים העלה משרד הבריאות חשש מפני הקרינה אשר נפלטת ממנגנון המיטות המתכווננות, דבר שיצר שיח תקשורתי והעלה את מודעות הציבור הישראלי לנושא. האם לישון במיטה מתכווננת היום זה דבר בטוח ומה הבשורות הטכנולוגיות של השנים האחרונות מחדשות?

המנגנון החשמלי של המנועים מפעיל את חלקיה השונים של מיטה מתכווננת כדי לספק לאדם הישן בה את התנוחה האופטימלית והנוחה ביותר עבורו. מנגנון זה מיצר שדה מגנטי בשטח שסביבו. הדאגה העיקרית הנוגעת לשימוש במיטות המתכווננות מתמקדת בקרינה אלקטרומגנטית אשר נפלטת מהמערכת החשמלית גם כאשר אינה נמצאת בשימוש. למשל במהלך הלילה, כאשר אנחנו ישנים ולא מפעילים את מנועי המיטה כדי לכוונה, המיטה עדין מחוברת לחשמל והשדה המגנטי ממשיך להשפיע על האדם הישן במיטה במשך שעות ארוכות.

צריך
עזרה?

לשיחה עם יועץ שינה, השאר פרטים ונחזור אליך

סוגיית הקרינה המדאיגה את הציבור, ובצדק, התניעה תהליכי פיתוח טכנולוגי בחברות היצרנים של מיטות מתכווננות ברחבי העולם אשר חיפשו אחר הפתרון שיאפשר ללקוחותיהם ליהנות מכל היתרונות המופלאים של שינה במיטה מתכווננת בביטחה וללא שום חשש. אחרי הכל, אחת מהסיבות לכך שאנשים בוחרים לרכוש מיטה מתכווננת היא דווקא התרומה אולטימטיבית שלה לבריאות המשתמש, שלא פעם הוכיחה את העצמה כגורם מרכזי לשיפור איכות השינה ופתרון עבור מצבים בריאותיים נפוצים ומעיקים ביותר, כגון כאבי גב ובעיות אורטופדיות, נחירות, נפיחות ברגליים, צרבות והרשימה עוד ארוכה. הרי לא ייתכן שמוצר שאמור להועיל לבריאות המשתמשים בו הוא גם זה שיהווה סכנה בריאותית כה גדולה.

מנגנון ניתוק חשמל אוטומטי

אחד החידושים של השנים האחרונות הוא מנגנון מיוחד אשר יודע לזהות מתי המנועים נמצאים בשימוש ומתי לא, ואז הוא למעשה מנתק את כל המערכת מהספקת החשמל באופן אוטומטי, כך שהזרם החשמלי אינו מגיע למיטה המתכווננת והשדה המגנתי מפסיק להתקיים.

טכנולוגיה זו מאפשרת מצב שבו הקרינה יכולה להיפלט אך ורק לשניות ספורות בעת לחיצה על הכפתור וכוונון החלקים השונים של המיטה. כל שאר הזמן סכנת הקרינה כלל לא קיימת.

מודדים את הקרינה

בעידן הטכנולוגיות המתקדמות במהירות מסחררת לא פעם אנו מרגישים שהדברים יוצאים מכלל שליטה וגוברת תחושת האיום מהפן הבלתי נראה של הקידמה. אנחנו חוששים מקרינה מכל מוצר חשמל בביתנו, לפעמים בצדק ולפעמים לא. המילה עצמה “קרינה” לעתים משרה תפיסה של סכנה, ואילו כדי להבין האם המכשיר באמת מסוכן לנו, יש לבדוק את כמות הקרינה שהוא פולט.

בגדול כל מוצרי החשמל סביבנו פולטים קרינה ברמה כזו או אחרת. נורות החשמל, פן לייבוש שיער, טלוויזיה, מיקרוגל, מכונת הקפה, וכמובן גם מחשבים וטלפונים סלולריים.

מיטות מתכווננות הן לא יוצאות דופן בעניין זה והיה נאיבי להניח שהחשמל שזורם בהן שונה. יחד עם זאת צריך להבין שכמויות הקרינה הנפלטת בעת כיוונון המיטה החשמלית אינן עולות על הקרינה של רוב מכשירי החשמל הביתיים להם אנחנו רגילים. יותר מזה, מיטות חשמליות בעלות שנאי ניתוק הקרינה אינן פולטות דבר רוב הזמן למעט הרגעים הספורים של פעולת הכוונון עצמה.

כיום יצרני מיטות חשמליות איכותיות שמות דגש חזק על נושא בטיחות הקרינה ומוצריהן עומדים בתקנים בינלאומיים מחמירים. כל המיטות המתכווננות של ד”ר קומפורט מיוצרות בהתאם לתקנים והמלצות הנוגעות לכמויות הקרינה הנפלטת ובטוחות לשימוש, כך שאתם יכולים ליהנות מכל יתרונותיהן ללא חשש ולישון מצוין ובראש שקט.

מיטה מתכווננת רומא

צריך
עזרה?

לשיחה עם יועץ שינה, השאר פרטים ונחזור אליך

‪ ‪