סוגי מזרונים


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

קפיצים מבודדים, ספוג, ויסקו, לטקס – הצלחתם להתבלבל? עושים סדר במושגים של מזרנים ובוחרים את המזרן המתאים לכם ביותר.

לקטלוג המזרנים של ד"ר קומפורט >

מאמץ, מחשבה רבה והתלבטויות הן הדברים הכרוכים ברכישת מיטה. אך, גם כאשר בחרתם את בסיס המיטה הזוגית או סוג מיטה מתכווננת עדיין לא השלמתם את המשימה מכיוון שהאלמנט החשוב ביותר בה יהיה סוג המזרון עליו תשנו. המזרון הוא המרכיב החשוב ביותר בחדר השינה. הוא נועד להגן עלינו ועל גופינו בלילה ולאפשר מנוחה ושלווה בריאה ככל הניתן. לכן, כאשר ניגשים לבחירת מזרן יש לעשות זאת ברצינות ובאחריות – זוהי החלטה שמשפיעה רבות על הבריאות והנוחות שלכם.

מזרן לכל אחד ואחת

הטכנולוגיות החדשות הרבות בהן מיצרים מזרונים היום הביאו בשורות של קידמה ונוחות לתחום. בעוד בעבר השאלה הגדולה הייתה האם בבסיס המזרן יהיה ספוג או קפיצים, בימים אלו האפשרויות התרחבו והשתכללו הודות לטכנולוגיה. שכלולים אלו מאפשרים לכל אדם להתאים לעצמו מזרן שימלא באופן מושלם ככל הניתן את צרכיו ודרישותיו. ישנם מזרנים המתאימים יותר לאנשים בעלי בעיות גב או עודף משקל, ישנם מזרנים המטיבים עם אנשים הסובלים מאלרגיות וישנם מזרנים המתאימים לאנשים הסובלים מתנודות במהלך השינה ורגישים לתנועה. אך תחילה יש לדעת כי כל המזרונים מתחלקים לשתי קטגוריות: מזרוני ספוג, ומזרוני קפיצים.

מזרנים

מזרני ספוג

מזרני ספוג פשוטים

מזרוני ספוג פשוטים הם המזרונים המוכרים לנו מהילדות. מזרונים אלו יחסית קשיחים ועמידים ואינם מתוחכמים במיוחד. אף על פי כן, ישנם סוגים שונים של מזרני ספוג בצבעים שונים, המעידים על איכות וצפיפות המזרן. הספוג הלבן הוא הפשוט והזול ביותר ולרוב יהיה רך. לאחר מכן הספוגים האיכותיים יותר יהיו בצבעים כחול וסגול כאשר הראשון קשיח והשני רך. לבסוף, הספוג הנחשב איכותי ביותר הוא הספוג הצהוב. השימוש הרב ביותר עבור מזרנים מסוג זה הוא עבור מיטות ילדים.

מזרוני ספוג אורתופדיים

העיקרון העומד מאחורי מזרונים אורתופדיים הוא שכבות. במזרון ספוג אורתופדי ישנן מספר שכבות. השכבה הראשונה היא שכבה של ספוג בשם פוליאוריתן מוקצף. שכבת הליבה קשיחה על מנת להעניק תמיכה אורתופדית ואילו השכבות מעליה עשויות מחומר מסוג אחר וכן השכבות הבאות במגע עם הגוף ולכן נועדו להיות נוחות ובריאות לגופנו. בגדול קיימים שלושה סוגי שכבות אפשריים: שכבת קצף לבן, שכבת לטקס ושכבת ויסקו. השכבות העליונות במזרן האורתופדי הן החשובות ביותר ואלו הנותנות למזרן את התכונות התומכות שלו.

מזרוני לטקס

לטקס הוא חומר מוכר בתעשייה, והוא משולב לעתים קרובות בכריות ובמזרנים אורתופדיים. הלטקס הוא חומר גמיש וחזק, בעל מרקם ספוגי המזכיר גומי. הלטקס אידיאלי לאדם הרוצה חופש בינתו עקב הגמישות הרבה שהוא מאפשר. גמישות זאת לא מורידה מן החוזק של הלטקס המאפשר תמיכה מלאה באיברי הגוף השומרת על נוחות מרבית ובריאות. מזרוני לטקס מומלצים במיוחד לסובלים מאלרגיות או לחולים כיוון שהם דוחי חיידקים ובקטריות ובין היתר גם אבק. מזרן לטקס עמיד במיוחד וניתן לניקוי. התכונה הקובעת את רמת הגמישות של מזרן לטקס היא צפיפות הלטקס בחומר. ככל שיהיה יותר לטקס כך המזרן יהיה גמיש יותר, ואילו כאשר צפיפות הלטקס נמוכה המזרן יהיה קשיח יותר.

מזרוני ויסקו

מזרוני ויסקו הם מזרונים חדשניים למדי בזכות הויסקו שבהם. זהו חומר ניסיוני אשר פותח בנאס"א ונכנס לשוק הייצור לפני שנים אחדות. ויסקו, או קצף זיכרון (Memory foam) הינו חומר אלסטי בצורת ג'ל המתעצב לפני מגע ומתאים עצמו לצורת הנוגע בו. מזרוני ויסקו רגישים לחום ולכן הטמפרטורה של האדם משפיעה על צורתם ומאפשרת למזרון ליצוק תבנית מושלמת עבור האדם. בעקבות התכונות הייחודיות האלה, מזרוני ויסקו הם המזרונים התומכים ביותר שאפשר לבקש. בעת השינה הם מתעצבים בדמות האדם שישן עליהם ומעניקים לו תמיכה מלאה עם רכות ונוחות. תמיכה אורתופדית זו נצרכת במיוחד בנקודות הלחץ כמו הכתפיים הברכיים וכפות הרגליים ומקלה על הלחץ המופעל על הגוף. גם מזרני ויסקו מושפעים מצפיפות החומר בהם ולכן מזרנים בעלי צפיפות ויסקו נמוכה יהיו קשיחים יותר ויהיו פחות "עוטפים" יותר ואילו מזרנים בצפיפות גבוהה של ויסקו יהיו רכים יותר ו"עוטפים" יותר.

מזרוני קפיצים

מזרון אייר לטקסמזרון אייר לטקס

מזרנים משולבים

מזרונים משולבים הינם המזרונים הסטנדרטיים המוכרים לנו. במזרונים אלו ישנה מערכת של קפיצים המחוברים זה לזה כאשר מסביבם חומר ספוגי מגן. מזרנים אלו גמישים במיוחד ואף נותנים אפקט אלסטי שלא נמצא במזרוני ספוג. המזרונים המשולבים מאפשרים אחידות בכל המזרן כך שתנועה בצד אחד של המזרן תשפיע על כל המזרן ותורגש גם בצד השני.

מזרנים מבודדים

מזרנים מבודדים הם השדרוג הפחות ידוע של מזרון הקפיצים. במקום מערכת קפיצים שלמה המחברת את כל הקפיצים, הקפיצים במזרון מבודדים ועצמאיים. לכל קפיץ שרוול משלו והוא אינו משפיע בכלל על שאר קפיצי המיטה. מערכת זו של מזרני קפיצים אורטופדיים מטיבה עם הסובלות והסובלים מתזוזות במהלך השינה או מתעוררים מהן. ניתן לישון על צד אחד ולזוז לפי הרצון לא כל תגובה בצד השני של המזרן, תודות למערכת הבידוד של הקפיצים. מערכת זו גם מאפשרת תמיכה טובה יותר באיברי הגוף כיוון שלכל קפיץ יש אפשרויות להתאים עצמו למגע בצורה יחידנית ובכך לתמוך בצורה המיטבית.

מזרן למיטה מתכווננת

מזרונים למיטות מתכווננות

לאחר כל המידע שהובא, אין לשכוח שכל מזרן שיבחר צריך להתאים לא רק לאדם, אלא גם למיטה. אם אתם מעוניינים לישון על מיטה מתכווננת יש לבחור במזרן הבנוי בצורה שתאפשר את הרמת הרגליים או החלק העליון של המיטה.

למיטה מתכווננת המזרן האידיאלי הוא מזרן ספוג ולא מזרן קפיצים. זהו מזרן קשיח מספיק בשביל לאפשר למיטה לפעול כראוי. מזרן הקפיצים עלול לסבול או אפילו להינזק כתוצאה מכוונון המיטה כדוגמת הרמת המשענת או החלק התחתון ולכן פחות מומלץ.

עבור מיטה קלאסית זוגית הבחירה תלויה בכם, בהעדפות ובהרגלי השינה שלכם. רך? קשה? האם יש לכם בעיות גב? האם אתם סובלים מתזוזות במהלך השינה? לכל אלו מענה בעזרת המזרונים המפורטים. כל שעליכם לעשות הוא להקדיש זמן ולמצוא את המזרן המושלם שיעניק נוחות מקסימלית ואת התמיכה האורתופדית הרצויה. כך תוכלו ליהנות משינה בריאה יותר אשר תשפר באופן פלאי את איכות חייכם.

מיטה מתכווננת במבצע