מיטות מתכווננות > בלוג מערכות שינה > תנוחת השינה הבריאה ביותר

תנוחת השינה הבריאה ביותר


 • המזרנים שלנו

  כל יום מושלם מתחיל בשנת לילה טובה ואיכותית על מזרן בהתאמה אישית של Dr. Comfort

 • מיטות מתכווננות

  סובלים מבעיות בריאות, מתח או נדודי שינה? ברשת Dr. Comfort תגלו חוויית שינה שלא הכרתם!

 • כורסאות

  פרגנו לעצמכם זמן איכות, בישיבה או בשכיבה, בכורסאות הטלוויזיה האורתופדיות והמפנקות של Dr. Comfort

 • ספות נוער

  ספות הנוער של Dr. Comfort לאירוח ובילוי עם חברים ביום ולשינה טובה, נוחה ובריאה בלילה.

 • לקוחות מרוצים

  הלקוחות של Dr. Comfort ישנים טוב בלילה בזכות האיכות, הנוחות, השירות, חוויית הקנייה והמחירים ההוגנים וכשהם מתעוררים, הם ממליצים!

 • פתרונות שינה

  כל המוצרים שחיפשתם לאירוח ולשיפור חווית השינה ברשת אחת: Dr. Comfort

כיצד אתם אוהבים לישון בלילה, על הגב, הבטן, הצד או שאתם מתהפכים ומשנים תנוחות?

מדריך מצבי השינה במיטה המתכווננת >

על פי מחקר חדש שהתפרסם לאחרונה בארצות הברית שינה על הצד נחשבת לבריאה לטובה ביותר עבור רוב בני האדם, למעשה תנוחה זו היא גם הפופולרית ביותר, וגם הרופאים ממליצים לנשים בהריון ולסובלים מכאבי גב לבחור בתנוחה זו.

שינה על הגב נחשבת לטובה אך היא אינה מתאימה לכולם, שינה על הבטן נחשבת לגרועה ביותר כיוון שהיא גורמת למנח לא סימטרי של עמוד השדרה, והיא עלולה לגרום לכאבי גב תחתון, ולכאבים כרוניים בצוואר, בכתפיים, במרפק ובכף היד, עם זאת במקרים רפואיים מסוימים עשוי הרופא להמליץ על תנוחת השינה על הבטן.

מה ההבדלים בין תנוחות השינה השונות?

מומלץ לרכוש הרגלי שינה נכונים ובריאים בגיל צעיר ככל הניתן, ישנן שלוש תנוחות שינה עיקריות- על הצד, על הבטן או על הגב. מאחר ולשינה תפקיד מהותי וחשוב בחיינו, ורוב האנשים מבלים כשליש מחייהם במיטה, נעשו מחקרים רבים בנושא תנוחות השינה, ויש גם מחקרים העוסקים בקשר בין כאבי גב, בעיות רפואיות, תפקוד מוחי, זוגיות והפרעות לבין תנוחות השינה השונות.

תנוחת השינה על הצד

תנוחה זו נחשבת לבריאה ולטובה ביותר עבור רוב בני האדם, במיוחד למי שסובל מכאבי גב ו/או צוואר, כאשר שכיבה על צד שמאל נחשבת למומלצת יותר לעומת שינה על צד ימין. תנוחת השכיבה על הצד משחררת לחץ שנוצר על חוט השדרה ומסייעת לסירקולציה יעילה של הדם ולניקוי רעלים ופסולת מהגוף. חשוב לשים לב לגובה הכרית על מנת לוודא שהראש ממשיך בקו ישר לעמוד השדרה.

תנוחת השינה על הגב

תנוחה פופולרית בקרב רבים אך היא נחשבת לפחות בריאה ומומלצת בהשוואה לשינה על הצד. שינה בתנוחה זו עלולה לגרום למתח מוגבר על השרירים, הגידים והרצועות, לכן במקרים מסוימים מי שנוהג לישון על הגב עלול לסבול מכאבי גב תחתון. ראוי לציין כי בסופי שבוע כאשר ישנים יותר שעות, רבים מתלוננים על כאבי גב בגלל תנוחה זו.

תנוחת השינה על הבטן

תנוחה זו אינה מומלצת אלא אם ישנה בעיה רפואית וקיבלתם המלצה מהרופא לישון כך. תנוחה זו עלולה לגרום למתח בשרירי הצוואר, לפגיעה באספקת הדם לשרירים וללחץ באזור הגב התחתון.

כאבים כרוניים בגלל תנוחת השינה

אם אתם קמים בבוקר עם כאבי גב תחתון או סובלים מכאבים כרוניים בגב ובצוואר, כדי לנסות לשנות תנוחה, חשוב גם לבחור מזרן איכותי המתאים למי שסובל מכאבי גב, ומומלץ לעבור אבחון מקצועי. לאחר האבחון תוכלו לקבל המלצות על טיפול בכאבי גב תחתון, לדוגמה תרגילי פיזיותרפיה, לעתים בשילוב תרופות אנטי דלקתיות. במקרים מסוימים ניתן להימנע מכאבי גב באמצעות החלפת המזרן, החלפת כסא עבודה, ביצוע תרגילים לחיזוק שרירי הגב, חימום המיטה באמצעות סדין חשמלי, או שינוי תנוחת השינה. אמנם קשה להתרגל לתנוחה חדשה אך זה בהחלט אפשרי ומומלץ כדרך מוכחת להפחית את כאבי הגב התחתון, וגם זוכים לשינה איכותית יותר.

מהי תנוחת השינה הבריאה ביותר

פורסם בקטגוריה: בלוג מערכות שינה
מיטה מתכווננת במבצע
‪ ‪